INFORMAȚII ÎN LIMBA ROMÂNĂ

 

Rezultate concursuri anul școlar 2017-2018

  1. Concursul de povești -“Benedek Elek”-faza județeană:
  • Kádár Eszter, clasa a III-a-locul III
  1. Concursul de cântece populare “Őszirózsa”-faza județeană:
  • Pünkösti Viola, clasa a I-a-locul II
  1. Concursul de citire “Boér Miklós”-faza județeană:
  • Szalánszki Friderika, clasa a III-a-mențiune
  1. Concurs de quilling “Dávid Góliát ellen”-faza națională:
  • Forró Artur, clasa a III-a-locul I
  1. Concurs de recital “Istenes versek a Tövisháton”:
  • Oláh Anna, clasa a III-a-locul II
  • Forró Artur, clasa a III-a-locul II
  • Fazakas Abigél, clasa a III-a-mențiune
  • Kulcsár Timea, clasa a III-a-mențiune
  1. Concurs de recital -„A ritmusok világában”-faza județeană:
  • Forró Artur, clasa a III-a-locul III
  • Oláh Anna, clasa a III-a-locul III
  1. Concursul de povești “Mesék szárnyán”-faza județeană:-locul II
  2. Olimpiada de religie:-faza județeană:
  • Kulcsár Zsófia, clasa a VI-a-locul II
  • Futó Evelin, clasa a VII-a-locul I
  • Király Eszter, clasa a IX-a-locul I
  • Máté Miriám, clasa a X-a-locul I
  • Béres Márk, clasa a XI-a-locul I
  1. Olimpiada de religie:-faza națională:
  • Futó Evelin, clasa a VII-a-locul III
  1. Concurs interjudețean de cântece populare și de psalmuri: Oradea:
  • Kiss Juhász Kriszta, clasa a X-a-mențiune
  1. Concursul de matematică a școlilor gimnaziale din Ardeal:-faza județeană:
  • Lőrincz Boglárka, clasa a VI-a-locul III
  • Oláh Péter, clasa a VII-a-locul II
  • Váradi Hunor Dénes, clasa a VIII-a-I mențiune
  • Pünkösti Györk, clasa a VIII-a-locul I
  1. Concursul de matematică a școlilor gimnaziale din Ardeal:-faza națională:
  • Oláh Péter, clasa a VII-a-diplomă de participare
  • Pünkösti Györk, clasa a VIII-a-diplomă de participare
  1. Olimpiada de matematică: faza județeană:
  • Pünkösti Györk, clasa a VIII-a-mențiune
  1. Concursul de matematică “Csillagszerző”-Nușfalău-faza județeană:
  • Máté Félix, clasa a VI-a-mențiune
  • Lőrincz Boglárka, clasa a VI-a-locul II
  • Ambrus Zoltán Gáspár, clasa a VI-a-locul III
  • Váradi Hunor Dénes, clasa a VIII-a-locul II
  1. Concurs pe echipe de cunoștințe biblice-Târgu Mureș-locul III
  2. Concurs de istoria religiilor “Hitújitók, hittéritők”-Szentendre-locul II
  3. Olimpiada de fizică:-faza județeană:
  • Pünkösti Györk, clasa a VIII-a-locul I
  1. Olimpiada de fizică:-faza națională:
  • Pünkösti Györk, clasa a VIII-a-medalia de bronz
  1. Concurs de recital “Istenes versek a Tövisháton”:-Cehu Silvaniei:
  • Szabó Szintia, clasa a VII-a- mențiune
  • Máté Annabella, clasa a X-a-locul II
  1. Concurs de recital „Kriza János”-faza națională:
  • Bóné Gergő, clasa a V-a- mențiune
  • Antal Gergő, clasa a XII-a-locul I
  1. Olimpiada de limba și literatura maghiară “Mikes Kelemen”: faza județeană:
  • Váradi Hunor Dénes, clasa a VIII-a- I mențiune
  1. Concurs de recital Aranyfeszt”: Cluj Napoca-faza națională:
  • Major István, clasa a VII-a-diplomă de participare
  • Oláh Péter, clasa a VII-a- diplomă de participare
  • Váradi Hunor Dénes, clasa a VIII-a- diplomă de participare
  • Nagy Hunor, clasa a VIII-a- diplomă de participare
  • Aszódi Szilárd, clasa a VIII-a- diplomă de participare
  1. Concurs de recital și de creativitate “Eminescu-gând purtat de dor:faza regională:
  • Juhos Krisztina Angéla, clasa a VII-a – mențiune
  • Kovács Roland, clasa a XI-a- mențiune
  1. Concurs de desen Jézus élete” între școlile reformate din bazinul Carpatic:Budapesta
  • Bálint Szintia, clasa a VII-a- mențiune
  • Juhos Krisztina Angéla, clasa a VII-a-lucrare expusă la Budapesta
  1. Concursul de desen-“Petőfi Sándor” :faza județeană
  • Rózsa Abigél,clasa a II-a-locul I
  • Barbúr Stefánia Júlia, clasa a II-a-locul II
  • Poenar Nagy Anett, clasa a II-a-locul III
  • Pünkösti Viola, clasa a II-a- mențiune
  • Futó Dóra, clasa a I-a- mențiune
  • Deák Mélánia, clasa I-a- mențiune
  • Püsök Szilvia, clasa a II-a-premiu special
  • Oláh Anna , clasa a IV-a-locul I
  • Futó Eszter Sára, clasa a IV-a-locul II
  • Kulcsár Timea Dóra, clasa a IV-a-locul III
  • Veres Timea, clasa a IV-a- mențiune
  • Farkas Jázmin Csilla,clasa a IV-a- mențiune
  • Boros Brigitta Sára, clasa a IV-a- mențiune
  • Fazakas Heléna Blanka, clasa a IV-a-premiul special
  • Bálint Szintia, clasa a VII-a- mențiune
  • Juhos Krisztina Angéla, clasa a VII-a- mențiune
  • Mihalka Anna Blanka, clasa a VII-a-premiul special
  • Kiss Juhász Kriszta, clasa a X-a-locul III
  1. Concurs de eseu” În amintirea lui Ady Endre” -Lompirt:-faza județeană:
  • Váradi Hunor Dénes, clasa a VIII-a-premiul I